Centralizētās siltumapgādes sistēmas modernizācijas ietvaros Salaspilī uzbūvēts Latvijā pirmais liela mēroga saules kolektoru parks. Projektu realizēja Latvijas uzņēmums FILTER sadarbībā ar Dānijas uzņēmumu Arcon/Sunmark.

Saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēma ietver saules kolektoru lauku ar kopējo aktīvo laukumu 21’672m², kurā ir uzstādīti 1720 saules kolektori.

Saules kolektoru parks ir daļa no projekta. Projekta ietvaros FILTER ir uzbūvējis siltumenerģijas akumulācijas tvertni, biomasas katlu māju ar nominālo jaudu 3MW un siltumavota automatizācijas sistēmu. Siltumenerģijas akumulācijas tvertne paredzēta saules kolektoru akumulētā siltuma uzglabāšanai. Tvertne ir 28m augsta ar 8000m³ tilpumu. Katlu mājā ir uzstādīts Kohlbach firmas biomasas katls. Katls aprīkots ar elektrostatisko filtru un dūmgāzu kondensatoru. Kondensators var saražot papildu 1MW siltumenerģiju. Jaunā siltumavota automatizācijas sistēma sastāv no vairākām apakšsistēmām. Visas sistēmas realizētas izmantojot Siemens vadības kontrolierus un vizualizācijas programmatūru. Sistēmas apvienotas ar esošā siltumavota vadības sistēmu un nodrošina kopēju visu katlu un siltumenerģijas akumulatora darbību kaskādē atbilstoši Salaspils siltumtīklu jaudas pieprasījumam. Kaskādē prioritāte ir saules lauka un biomasas katlu saražotajai siltumenerģijai.

Uzņēmums FILTER kopš 1992. gada nodrošina augstas kvalitātes sistēmas siltuma, elektroenerģijas ražošanai un ūdens attīrīšanai. FILTER  inženieri atbilstoši klientu vajadzībām izstrādā piemērotākos inženiertehniskos risinājumus un nodrošina augsta līmeņa servisa apkalpošanu siltumapgādes, enerģētikas, ūdens attīrīšanas un automatizācijas jomās dažādās ražošanas nozarēs.