Salaspils Siltums investē saules kolektoru sistēmā

Centralizētās siltumapgādes sistēmas modernizācijas ietvaros Salaspilī top Latvijā pirmā liela mēroga saules kolektoru sistēma. Projektu realizē Latvijas uzņēmums FILTER SIA sadarbībā ar Dānijas uzņēmumu Arcon/Sunmark AS.

Saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēma ietver saules kolektoru lauku ar kopējo aktīvo laukumu 21’672m2, kas sastāv no 1720 saules kolektoriem. Ārpus Dānijas šī saules kolektoru sistēma ir lielākā Eiropā, tā ražos aptuveni 12000MWh siltumenerģijas gadā.

" Projekta mērķis ir samazināt CO2 emisiju apjomu un kļūt neatkarīgākiem no fosilā kurināmā. Saules kolektoru sistēma ļaus mums ražot ilgtspējīgu enerģiju par zemu fiksētu cenu vismaz turpmākos 25 gadus, "saka Salaspils Siltums valdes locekle Ina Bērziņa-Veita.

Uzņēmums Arcon/Sunmark ir viens no Eiropas tirgū vadošajiem saules kolektoru ražošanas un uzstādīšanas speciālistiem. Eiropā pašlaik ir liela interese par atjaunojamo enerģiju kopumā un it īpaši saules enerģiju. Jo saules enerģija ir efektīva, tīra un cena ir konkurētspējīga ar tradicionālajiem enerģijas avotiem.

“Liela mēroga saules enerģijas sistēmas ir pārbaudīta tehnoloģija, kuru izmantojam jau 30 gadus un pastāvīgi pilnveidojam. Projekts Salaspilī ir svarīgs pavērsiena punkts Eiropā, jo tas parāda tehnoloģiju daudzpusību un pielāgošanas spēju, pirmo reizi to ieviešot Latvijā ” saka Arcon/Sunmark izpilddirektors Ole Dalby.

Saules kolektoru sistēma ir daļa no uzlabojumiem Salaspils centralizētajā siltumapgādē. Šobrīd galvenais siltuma ražošanas avots ir 7MW šķeldas katls un ar dabasgāzi kurināmi katli, Projekta ietvaros, papildus uzstādot 3MW šķeldas katlu, kopējā biomasas uzstādītā jauda sasniegs 10MW. Projekta ietvaros tiks veikti siltumavota automatizācijas sistēmas uzlabojumi un uzstādīta siltumenerģijas akumulatora tvertne.

´´Mums ir liela pieredze darbā ar ilgtspējīgiem enerģijas risinājumiem, kas dod labumu gan sabiedrībai, gan videi. Projekts Salaspilī ir ļoti iedvesmojošs, un tas ir paraugs citiem, lai sekotu”, saka FILTER SIA direktors Agris Šipkovs.

Uzņēmums FILTER SIA kopš 1994. gada nodrošina Latvijas ražotājiem augstas kvalitātes sitēmas siltuma, elektroenerģijas ražošanai un ūdens attīrīšanai. FILTER inženieri atbisltoši klientu vajadzībām izstrādā piemērotākos inženiertehniskos risinājumus un nodrošina augsta līmeņa servisa apkalpošanu siltumapgādes, enerģētikas, ūdens attīrīšanas un automatizācijas jomās dažādās ražošanas nozarēs.

FILTER SIA

T: 67 556 765

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.